Vibecke-1Foto: Taran Gøystdal

Vi har gleden av å ønske Vibecke Lyse Augdal varmt velkommen som ny daglig leder i Businesspeople Bemanning & Rekruttering! Med solid ledererfaring, sterkt faglig engasjement og stor innsikt i både mennesker og organisasjon, er vi trygge på at hun vil bli en verdifull drivkraft i tiden fremover.

Vibecke har solid bransjeerfaring etter 16 år som leder i Manpower og rundt to år som headhunter i Raadgiverhuset Rekruttering. Hun har også lang fartstid som både toppleder og mellomleder, blant annet fra Utleiemegleren, hvor hun har hatt styreverv i 17 selskaper. Hun har tung erfaring innen organisasjonsutvikling, strategi, HR, coaching og endringsledelse – og har jobbet målrettet med både salgsutvikling og kulturbygging i komplekse organisasjoner.

Hos oss i Businesspeople vil hun lede selskapet videre med fokus på faglig tyngde, strategisk utvikling og menneskelig innsikt – verdier som allerede står sterkt hos oss, og som nå skal styrkes ytterligere.

 

Hva er det viktigste for deg i rollen som daglig leder i Businesspeople?
For meg handler det om å sette en tydelig retning, skape trygghet og bygge tillit – både internt og eksternt. Businesspeople er en solid merkevare med høy faglig integritet, og det er viktig for meg å videreføre og forsterke dette. Jeg ønsker å utvikle organisasjonen i tett samspill med medarbeiderne våre, og med stor forståelse for markedet og kundens behov. Å bygge sterke, verdiskapende relasjoner – og å se helheten i rekrutteringsprosessene – er avgjørende for å lykkes i vår bransje.

 

Hvordan vil du beskrive tilnærmingen din til rekruttering og organisasjonsutvikling?
Rekruttering er mer enn å fylle en stilling. Det handler om å forstå mennesker, organisasjonskultur og forretningsmål – og å vite hvordan disse elementene spiller sammen. Jeg har arbeidet mye med å bygge team og utvikle ledere, og vet at riktig match skaper både prestasjoner og trivsel. Jeg har også lang erfaring med trainee- og talentprogrammer, employer branding og salgsutvikling – noe som gjør at jeg kan se rekruttering som en del av en større strategisk helhet.

 

Hva setter du mest pris på i jobben din?
Det jeg virkelig verdsetter, er kombinasjonen av strategisk arbeid og menneskelig innsikt. Jeg liker å jobbe tett med både kunder og interne team, og finne løsninger som ikke bare løser dagens utfordringer – men som også bygger for fremtiden. Jeg trives med å få nye perspektiver, utfordre etablerte sannheter og være med å skape en kultur for gjennomføring, utvikling og samarbeid.

 

Hvordan ser du på utviklingen i rekrutteringsbransjen?
Vi er inne i en tid hvor teknologi, arbeidsmarked og kandidatpreferanser endres raskt. Kunstig intelligens, datadrevne analyser og automatisering påvirker naturlig nok hvordan vi jobber – men den menneskelige faktoren forsvinner ikke. Tvert imot blir den viktigere. Evnen til å tolke nyanser, bygge relasjoner og forstå både hva organisasjonen trenger og hva som motiverer et individ, kan ikke erstattes av verktøy alene. I tillegg ser vi økende krav til fleksibilitet, bærekraft, kultur og evnen til å skape psykologisk trygghet. Dette må arbeidsgivere være bevisste på om de ønsker å tiltrekke seg de beste hodene.

 

Hva ser du frem til i tiden fremover?
Jeg ser frem til å løfte Businesspeople videre – både som fagmiljø og som aktør i markedet. Vi har et kompetent team, gode prosesser og et tydelig verdigrunnlag. Nå skal vi bygge videre på det, med fornyet energi og fokus på langsiktig verdi. Jeg ser også frem til å bidra til faglig utvikling og være en aktiv deltaker i bransjen – med mål om å utvikle stadig mer treffsikre og bærekraftige rekrutteringsløsninger i et arbeidsliv i rask endring.

 

 

Med Vibecke på plass går vi inn i en spennende ny fase for Businesspeople. Vi ser frem til å utvikle oss videre som et sterkt og fremtidsrettet fagmiljø – med tydelig retning, høyt engasjement og solid faglig forankring.

Velkommen til teamet, Vibecke – vi gleder oss til fortsettelsen!